Strona główna » Artykuły » Wypożyczalnia strojów na potrzeby sesji zdjęciowych

Wypożyczalnia strojów na potrzeby sesji zdjęciowych

ArtykułyCzas Wolny

Jeśli jesteś, fotografem, modelką, performerką, zajmujesz się wizażem, tworzeniem teledysków, itp to na pewno wiele razy zastanawiałeś/aś się, skąd wziąć kreację na sesje, event lub na plan filmowy?

Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule !

 

  1. Zobacz co masz w swojej szafie

   To pierwsza myśl, która nam przychodzi do głowy. Wyciągamy wszystko z szafy i przeglądamy. Niestety zwykle bywa tak, że „nie mamy się w co ubrać”, tym bardziej jeśli chodzi o oryginalny, niecodzienny strój do sesji zdjęciowej. Warto zastanowić się, czy jesteśmy w stanie samodzielnie uszyć lub przerobić jakiś strój 😉 Jeśli mamy czas, talent i materiały to nic nie stoi na przeszkodzie !

  2. Udaj się na zakupy

   Jeśli nie chcemy dużo wydawać, to warto zajrzeć do sklepów z używaną odzieżą! Second hand to już bardzo popularne miejsce na zakupy. Można w nich znaleźć świetne ubrania, również takich marek Levi’s, Armani, Mango, Zara czy Mark&Spencer i wszystko w bardzo niskich cenach.

   Natomiast jeśli dysponujemy większą gotówką i mamy czas na szukanie stylizacji, to sięgnijmy po najnowsze trendy.  Są osoby, które kupują ciuchy z myślą o ich jednorazowym wykorzystaniu i zwracaniu ich do sklepu po sesji. W wielu sklepach (np mango, zara) przyjmują zwroty w ciągu tygodnia od dnia zakupu, jeśli jest metka. Mimo wszystko odradzamy ten sposób.  Pomyślmy o osobie, która kupując dla siebie ubranie chce mieć pewność, że ciuch jest nowy i nieużywany! Pamiętajmy też, że większość sklepów nie ma obowiązku przyjąć zwrotu towaru, chyba, że jest to reklamacja. Zwroty nie są też uwzględniane w przypadku gdy ciuch został pobrudzony np podkładem lub ma widoczne ślady użytkowania !

  3. Zajrzyj na stronę internetową wypożyczalni strojów

   Istnieje w Polsce jedyna firma zajmująca się  profesjonalnym wynajmem stylizacji  modowych i artystycznych. Oprócz dostępnych strojów, gotowych do wypożyczenia, Firma świadczy również usługi stylizacji.  Pełną ofertę można znaleźć na stronie: www.vmpselene.com/wypozyczalnia/

    

   Photo: Heliasz Model: Klaudia Łosin Make up: Bogusia Szubiakiewicz Atelier Production: Piotr Łodziński

   Photo: Heliasz Model: Klaudia Łosin Latex: Alternative Off Fashion Store Make up: Bogusia Szubiakiewicz Atelier Production: Piotr Łodziński LANGE

    

  4.  Napisz do stylisty

   Kim jest stylista?

   Osobista stylistka to specjalistka od wizerunku, zajmująca się profesjonalnym doradztwem w zakresie tego tematu. Profesjonalny stylista doradzi w jakich ciuchach nasza sylwetka będzie wyglądać znakomicie, pomoże wybrać odpowiednią stylizację do tematyki sesji. Wyszuka i zestawi oryginalne kostiumy, a podczas sesji będzie przyglądać się bacznie czy wszystko leży tak jak powinno. Oczywiście, do stylisty należy napisać jak najszybciej z prośbą o przygotowanie dla nas odpowiednich kostiumów. Najlepszym rozwiązaniem jest chociażby spotkanie się kilka dni przed planowaną sesją i dokładne zaplanowanie tego co chcemy osiągnąć na zdjęciach. Oczywiście stylista nie pracuje za darmo. Czasami bywa tak, że stylista pobiera odpowiednią zaliczkę, którą przeznacza na kupno odpowiednich ubrań i rekwizytów do naszej sesji zdjęciowej.

   Ile kosztuje stylista?

   Poniżej prezentujemy przykładowy cennik, który został stworzony w oparciu o ceny oferowane przez niektórych polskich stylistów.

Fotograf: Grzegorz Szafruga Projektanci/styliści: Paulina Selene Mieczkowska & Paweł Tumiłowicz MUA& włosy: Martyna Molenda Modelka: Weronika / Mango Models Edytorial dla magazynu Make Up Trendy

fotograf: Grzegorz Szafruga projektanci/styliści:Paulina Selene Mieczkowska & Paweł Tumiłowicz Mua & włosy: Martyna Molenda Modelka: Weronika / Mango Models

 

Usługa Cena
Analiza sylwetki 250 zł
Wspólne zakupy 150 zł/h
Przegląd szafy 400 zł
Stylizacja online 250 zł
Profesjonalny dobór garderoby na specjalną okazję 300 zł
Stylizacje ślubne 1400 zł
Metamorfoza 400 zł
Stylizacja sesji zdjęciowej od 500 zł
źródło: http://www.zawodowe.com/