Strona główna » Artykuły » Pastel Goth

Pastel Goth

ArtykułyPolecaneZdrowie i Uroda

Co to jest w ogóle jest ten cały Pastel Goth?

Generalnie – nu goth, pastel goth, health goth – co to w ogóle jest?! Goth, to to jeszcze coś mówi. Wampiry, gorsety, czarne koronki, wiadomo. Ale reszta?

Spokojnie spokojnie. Jedno na raz.

Pastel Goth jest stosunkowo nowy. Wywodzi się z mieszanki wybuchowej stylów Perky goth (goth o wesołym, dziecinnym usposobieniu) i gothic lolita (wiktoriańska laleczka). Spróbujcie wykonać ćwiczenie na wizualizację – wyobraźcie sobie gotkę. Jest?
To teraz zamieńcie  kolory jej ubrań, włosów i dodatków na najsłodsze pastele, jakie przyjdą wam do głowy. Pastel Goth to styl, który zakłada, że jest tak słodki, że aż creepy. Stąd modnymi dodatkami są różowe, posypane brokatem naszyjniki w kształcie trumienek, błękitne kokardki do włosów z plastikowymi kośćmi.

pastel goth

źródło: www.altergirl.pl/

 

Wszystko co ma przerażać, ubrane jest w wesołe, wyblakłe kolorki. Osoby w stylu Pastel Goth otaczają się przedmiotami, które są wizualnie atrakcyjne i lekko dziecinne, na przykład maskotki, kryształy, śmieszne plecaki, kolorowe peruki. Wszystko jest słodziutkie aż do ciarek na plecach…

Kto był pierwszy?

Jest kilka koncepcji na to, kto zapoczątkował ten styl. Jedna z nich twierdzi, że Pastel Goth przywędrował z Japonii odwołując się do przejaskrawionej idei „kawaii”. To potwierdzałoby obecność butów na niebotycznych platformach, w których zakochane są Azjatki, oraz przeładowanie dodatkami do włosów.

25e9e69ca55e619ed5601c985695f5d2

źródło: www.altergirl.pl

Inni za królową i inicjatorkę ruchu uważają Angelicę Sehlin, czyli Murderotic, przesympatyczną dziewczynę ze Szwecji, która swoją sławę zawdzięcza serwisowi Tumblr.  To właśnie ona była jedną z pionierek farbowania włosów na pastelowe kolory.

pastel goth soki angel

Murderotic, źródło: www.altergirl.pl

Inną bardzo znaną przedstawicielką jest PastelBat, również Szwedka (coś w tej Skandynawii lubią eksperymentować…). Dziewczę ma niesamowite ilości ubrań, z których tworzy bardzo ciekawe stylizacje, warto chociaż zajrzeć na jej stronę, żeby przekonać się samemu.

tumblr_mmyf4pj3Ix1qlskm0o8_500 (1)

PastelBat, źródło: www.altergirl.pl

Tak jak osobiście nigdy nie przepadam za przyklejaniem sobie łatek przynależności do jednej grupy, tak do stylu Pastel Goth jest mi chyba najbliżej. To zabrzmi pewnie strasznie hipstersko, ale nosiłam się tak „zanim jeszcze to było modne”. Ot, taki ze mnie straszny, fioletowo włosy dzieciak.

A wy co o tym myślicie? Odważyli/ły byście się dodać elementy tego stylu do swoich codziennych kreacji?

 

Soki Spawn by Beatrycze Photography

pisała :
Soki Spawn modelka alternatywna, tancerka, blogerka
serdecznie zapraszamy na jej bloga:
www.altergirl.pl
Podobne